Get Adobe Flash player

Renault Clio S1600

A kocsi 2002-ben került homologizálásra, és rögtön megnyerte két világbajnoki futamon is az A6-os géposztályt. Előbb Mikko Hirvonennel győzött Finnországban, majd Simon Jean-Joseph-fel Wales-ben.

A junior világbajnokságon a következő évben tűnt fel először az autó, Brice Tirabassi a Renault Sport színeiben állt rajthoz, és nyert meg három futamot. Igaz, ugyanennyi alkalommal ki is esett, de szoros csatában megszerezte a bajnok címet. A szezon futamai során nála is jobban teljesített Jean-Joseph, de ő nem nevezett a junior bajnokságba.

Az év folyamán a két páros toronymagasan végzett a francia Szuper 1600-as bajnokság első két helyén Jean-Joseph, Tirabassi sorrendben, mely a Renault számára még a világbajnoki győzelemnél is nagyobb presztízsértékkel bírt.

2004-ben Nicolas Bernardi szállt harcba a Renault Sport színeiben a világbajnokságon a juniorok között. A francia fiatal két futamot nyert, és éppen hogy lemaradt a végső koronáról. Ebben az esztendőben kitiltották a WRC-ket az Európa-bajnokságról, aminek következtében a régi kétliteres Kit-Car-ok mellett jó eséllyel vették fel a küzdelmet a Szuper 1600-as gépek is. És hogy nem csak esélyesek voltak, azt 2004-ben Simon Jean-Joseph, a következő idényben pedig Renato Travaglia bizonyította be, mindketten kontinensbajnoki címet ünnepelhettek a Clióval.

2006-ban az ismeretlenség homályából érkezett a junior világbajnokságra Patrik Sandell, aki rögtön elhalászta a győzelmet az évek óta itt küzdő Suzuki flotta elől.

Ezt követően elkezdte átvenni a világbajnokságon a Clio S1600 helyét az alapmodell újabb sorozatából épített R3-as autó, bár szépségtapaszként a legutolsó olyan junior futamot, ami nyitott volt a Szuper 1600-as gépek számára, Yeray Lemes nyerte egy Clio S1600-assal 2010-ben Spanyolországban. Természetesen a nemzeti bajnokságokban továbbra is futottak a régebbi 1,6-os, az R3-asokhoz képest jóval szofisztikáltabb technikák. Ilyen volt Magyarország is, ahol a Kakuszi testvérek 2008-ban ünnepelhettek Szuper 1600-os bajnoki címet.

A folyamatos, komoly fejlesztéseknek következtében az autó tehát hosszú éveken keresztül versenyképes tudott maradni, egyaránt megállta a helyét murván és aszfalton is, aminek köszönhetően Európa-szerte közkedvelt volt a bajnokságokban.